8. kolo - Staré Ransko - Dolní Město (A-tým)

8. kolo: Staré Ransko - Dolní Město 7:0 (4:0)

Tomáš Málek                       Roman Kafka                        Pavel Novosad

(Martin Říha)

Michal Janáček                                  Petr Machovec

(Josef Žák)

Branky:  3x Michal Janáček, 3x Petr Machovec, 1x Michal Ročárek

8. kolo přineslo další domácí utkání a soupeřem bylo tentokrát mužstvo Dolního Města, se kterým máme za poslední roky spíše vyrovnanou bilanci. Kdo se však přišel tentokrát podívat, viděl slušný fotbal, 7 krásných branek a 2 "hetriky" obou útočníků.

Utkání začalo v naší režiji a v podstatě se sak vyvýjelo po celou dobu. Michalovi Janáčkovi tentokrát ideálně sedl přesun z obrany do útoku, kde nahradil na 3 zápasy potrestaného Jirku a potvrdil to 3 brankymi v krátkém časovém rozmezí. Nejprve se prosadil hlavou, potom pdůrazem při dorážce z blízka a do třetice i střelou z dálky, která asi i k jeho překvapení zapadla za záda hostujícího brankáře. Gólový účet prvního poločasu pak uzavřel Petr Machovec, který opět důrazem před brankou zvyšoval už na 4:0. Ten samý hráč do poločasu ještě zazvonil na soupeřovu tyč.

V druhém poločase se obraz hry nezměnil a i Petru Machovcovi se podařil skompletovat "hetrik", když mezi tím se ještě trefil Michal Ročárek. Blízko k další brance měl i střídající Josef Žák, ale při jeho střele hostující brankář předvedl pohotový zákrok a míč vyrazil na roh. Hosté se snažili hrát až do konce, ale v průběhu utkání naši branku vážněji neohrozili a tak jsme si připsali již třetí vítezství v řadě bez obdržené branky. Rozhodčí řídil klidné utkání a při závěrečném hvizdu byl stav 7:0.